Parafia Moszczenica

ChSM

GOKiS

Skip Navigation Links
O SPOTKANIACH
AKTUALNOŚCI
REJESTRACJA
PROGRAM
SCENA MŁODYCH
WARSZTATY
ORGANIZATORZY
SPONSORZY
PATRONAT
LOKALIZACJA
KONTAKT

Jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Chrześcijańskim Spotkaniom Młodych są występy zespołów muzycznych. W tym roku w amfiteatrze zagrają dla Was:

SCHOLA DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWA PARAFII PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA W MOSZCZENICY

Schola Moszczenica

Schola Dziecięco-Młodzieżowa parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy powstała w październiku 2013 roku, liczy ponad 40 osób śpiewających i grających na różnorakich instrumentach (skrzypce, gitary, akordeon, flet, instrumenty klawiszowe). Kierownikiem muzycznym i dyrygentem jest Robert Bykowski. Poza oprawą mszy świętych parafialnych Schola regularnie bierze udział w przeglądach i festiwalach skąd przywozi najwyższe nagrody (ostatnio I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsca we wszystkich kategoriach na V przeglądzie piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca, Koncert Niepodległościowy w Filharmonii Łódzkiej i wiele innych).
ZESPÓŁ MUZYCZNY IMIENIA BŁOGOSŁAWIONEGO WINCENTEGO MATUSZEWSKIEGO

Schola Moszczenica

Zespół muzyczny im. Bł. Wincentego Matuszewskiego powstał w 2015 roku na terenie parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy w celu ubogacania liturgii parafialnych. Skupia przede wszystkim osoby dorosłe, pragnące poprzez śpiew i grę na instrumentach (gitara, skrzypce) włączać się aktywnie w życie wspólnoty Kościoła. Zespół śpiewa podczas niedzielnych Mszy Świętych, rekolekcji, adoracji, uroczystości parafialnych.
MOCNI W DUCHU

Mocni w Duchu

Jeden z bardziej znanych polskich zespołów wokalno-ewangelizacyjnych, który powstał 29 lat temu. W zespole występuje około 40 osób- śpiewający, grający, posługujący w diakonii tańca, akustycy. Kierownikiem zespołu jest Inga Pozorska zaś opiekunem duchowym jest o. Paweł Sawiak SJ. Zespół prowadzi rekolekcje, koncerty, duże wydarzenia halowe i plenerowe, warsztaty muzyczne i taneczne, rekolekcje ignacjańskie oraz nagrywa płyty autorskie i głosi konferencje łącząc duchowość ignacjańską z duchowością charyzmatyczną. „Mocnych w Duchu” można spotkać zarówno w Polsce jak i na całym świecie.
MAGDA ANIOŁ

Magda Anioł

Pod imieniem i nazwiskiem wokalistki Magdy Anioł kryje się cały zespół, występujący od wielu lat na polskiej scenie muzyki chrześcijańskiej. Autorzy wielu płyt, występują na licznych koncertach, ewangelizacjach, konferencjach, spotkaniach. Zespół nie chce być tylko chrześcijańska kapelą z nazwy, ale jak sami powtarzają - "narzędziami w rękach najgenialniejszego Artysty”.
VIOLA BRZEZIŃSKA

Viola Brzezińska

Piosenkarka chrześcijańska, autorka kompozycji i tekstów. Karierę muzyczną rozpoczęła wygrywając w 1995 r. program „Szansa na sukces”. Przez kilka lat związana z Teatrem Buffo, swoją karierę postanowiła jednak związać ze sceną muzyki chrześcijańskiej. Poza licznymi występami, koncertami w Polsce i na świecie nagrywa też płyty- jej dyskografia jest niezwykle bogata, w ubiegłym roku w lutym 2016 roku, we Włoszech ukazała się płyta „Pace a voi” wydana przez włoską aktorkę Claudię Koll, z gościnnym udziałem Violi
FRAGUA

Fragua

FRAGUA to rockowy zespół grający muzykę chrześcijańską, który powstał z inicjatywy o. Marcina Kowalewskiego CMF (wokalista a „prywatnie” wiceprowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Synów Serca Niepokalanej Maryi - Klaretynów) w 2001 roku. Zespół łączy rockowe brzmienia z głębokim przekazem ewangelicznym, uczestnicząc w rekolekcjach, dniach skupienia, prowadząc koncerty ewangelizacyjne.
METANOIA p.JP2

Metanoia

Chór Metanoia p.JP2 powstał w 2005 roku w Piotrkowie Trybunalskim, wykonuje utwory z gatunku gospel chrześcijański. Od kilku lat organizuje w Piotrkowie Trybunalskim Koncerty Chwały (Boże Ciało) oraz Koncerty Jedności (grudzień). Od pewnego czasu funkcjonuje wraz z chórem z Warszawy jako Metanoia NaNowo.

Patronat HonorowyPatronat Medialny

Biskup Marek Marczak <br> Administrator Archidiecezji Łódzkiej
Biskup Marek Marczak
Administrator Archidiecezji Łódzkiej

Zbigniew Rau <br/> Wojewoda Łódzki
Zbigniew Rau
Wojewoda Łódzki

Witold Stępień <br> Marszałek Województwa Łódzkiego
Witold Stępień
Marszałek Województwa
Łódzkiego

Starosta Powiatu Piotrkowskiego
Stanisław Cubała
Starosta Powiatu Piotrkowskiego

Wójt Gminy Moszczenica
Marceli Piekarek
Wójt Gminy Moszczenica

TVP Łódź Tygodnik Gość Niedzielny Tygodnik Niedziela
Tydzień Trybunalski Radio Strefa FM Ziemia Piotrkowska Radio Jasna Góra